איך נעבור את החורף בשלום?

איך נעבור את החורף בשלום?

איך נעבור את החורף בשלום?

בחורף כשקר וגשום, כולנו אוהבים להתכנס, להתכרבל יותר, לישון יותר, ולאכול מזון פחמימתי ומנחם, וזה בהחלט טבעי והגיוני, אך חשוב שנזכור שאנחנו, בשונה מחיות בטבע שישנות שנת חורף כמו הדובים, אנחנו זקוקים להמשיך לתפקד גם כשבחוץ יורד גשם. אז איך עושים את זה בהנאה ובבריאות?
למרות שזה כל כך מפתה לישון עוד שעה בבוקר, ולהיתפנק מתחת לפוך, חשוב לשמור גם בחורף על שעות פעילות ושינה קבועות על מנת לא לפגוע בשעון הביולוגי של הגוף שבסופו של דבר משפיע על רמות ההורמונים שלנו. חשוב להקפיד גם על שעות הפעילות והשינה שלנו וגם של הילדים שלנו.
עדיף לשכב לישון בשעה יותר מוקדמת ולהתעורר לפני הזריחה.

אמבטיות שמש

השמש חשובה לבריאות שלנו ממש כמו אוויר לנשימה, וכשאנחנו לא נחשפים אליה מספיק, מערכת החיסון שלנו ירודה, יש לנו פחות מצב רוח, אנחנו רעבים יותר, ורמות ההורמונים שלנו בגוף עלולים להשתבש. המזל הגדול שלנו, זה שאנחנו חיים במדינה שטופת שמש וגם בחורף יש לנו לא מעט שעות בהן השמש יוצאת וחשוב לצאת ולספוג את קרניה. בימים נעימים צאו החוצה ושהו בטבע ותהנו מקרניה של השמש המחייה.

איך להתגבר על החשק למתוק ולפחמימות?

פחמימות לא בהכרח מזיקות לנו כמו שהרבה נוטים לחשוב, אלא בדיוק להיפך, הן מעניקות לנו אנרגיה בדומה לדלק לרכב, אך חשוב לאכול מהן במידה ובשעות הנכונות. כלומר – עדיף שלא נסיים את היום שלנו עם פחמימות, מכיוון שבערב הגוף שלנו כבר הרבה פחות פעיל, הוצאת האנרגיה שלנו פחותה ומערכת העיכול שלנו כבר לא פעילה. התוצאה של אכילת פחמימות ומתוקים בערב היא עלייה של רמות הסוכר, השמנה ואגירת שומנים בדם. לעומת זאת, אם נאכל את הפחמימות שלנו בחלק הראשון של היום כמו – לפתוח את הבוקר שלנו עם פירות ולאכול בצהרים פחמימה לצד סלט גדול עשיר בסיבים וערכים תזונתיים גבוהים, כך נפחית משמעותית את החשק שלנו למתוקים ואכילות ליליות מיותרות.

אז שיהי'ה לכם חורף בריא וחם❣☔

המידע המוצג לעיל הוא מידע כללי בלבד המכיל עצות לשיפור אורח החיים, ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ ו/ או חוות דעת רפואית.

איך נעבור את החורף בשלום?

דילוג לתוכן